Chyba
 • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 45
   
Napsáno 24. září 2013 V kategorii Blog

Při psaní PR článku pracujte s poctivými ingrediencemi

PR článek je mocná výbušnina a ti, kteří ho píšou, případně zadávají a schvalují, by s ním měli pracovat nanejvýš obezřetně. Když dáte třaskavin málo, docílíte bezvýznamného pšouku, když to přeženete, kvalitě vaší práce nikdo neuvěří.

Pokud kreativec prohlásí, že PR článek je pro něj otázkou půl hodinky, zbystřete. Možná máte štěstí a narazili jste na geniálního autora s ohromným přehledem, kterému hlava sama pohání prsty na klávesnici. Dost možná se ale jedná o chlubílka, který vyprskne šablonovitý článek nevalné kvality, mdlou informaci bez vůně i zápachu, text, který lidé sice přečtou, ale během dne s úspěchem zapomenou.

Neztrácejte čas s amatéry

chaosHledejte poctivého řemeslníka slova. Člověka, který neváhá investovat svůj čas do porozumění vám i vaší práci, kreativce, který se nebojí s vámi diskutovat, nechá si poradit a vysvětlit to, co je na předmětu budoucího PR článku jedinečné, čím se vymyká ostatním, kde je jeho síla i případné slabiny. A vydržte čekat několik hodin, než se takový článek zrodí. Klást slova, aby tvořila smysluplný celek, a skládat je do vět, jejichž cílem je vyvolat dominový efekt zájmu, to je někdy dřina.

Balancování na tom nejvyšším bodu atraktivity článku není až taková sranda, byť se ve finále čte lehounce jako peříčko. Autor se leckdy s jedinou větou potýká nekonečně dlouho. Je to jako vaření boloňské omáčky, která potřebuje čas a přesný poměr ingrediencí. Dáte-li jí přesně to, co potřebuje, výsledný efekt je skvělý. Odfláknete-li ji nebo překořeníte, nebude k ničemu. PR článek jakbysmet.

V PR článku můžete pravdu nazdobit, sdělit ji čtenářům učesanou a elegantně vyfiknutou. Popelkou v ušmudlaných hadříkách nezaujmete, byť se pod nánosem popela skrývá krasavice k pohledání. A přezdobená Marfuša, vydávající se za něco zcela jiného, než ve skutečnosti je, může způsobit pěkný průšvih. V PR článku opravdu NIKDY nelžete. Čtenář odpustí i nějakou tu přiznanou nebo nezmíněnou vadu na kráse snáze, než vykonstruovanou klamavou informaci. Byť se zprvu může efekt vylhané informace projevit jako skvělá výhra, nebude mít dlouhého trvání. V budoucnu by vám mohla spíš uškodit a obrátit se proti vám.

Přistupujte k PR článku stejně, jako k dobrému jídlu. Poctivě, v klidu, raději desetkrát ochutnat a přiměřeně dochutit vhodným kořením, než naložit na talíř hromadu textu nehotového, nanicovatého, překořeněného nebo dokonce spáleného na troud.

Využijte našich služeb v oblasti tvorby obsahu pro webové stránky, PR článků pro média: COPYWRITING

 

 

Související položky (podle značky)

 • Jalapeňo, úprava vyhledávání proti webovému spamu

  12. května zveřejnil server Lupa.cz, že Seznam.cz nasadil Jalapeňo, úpravu vyhledávání proti webovému spamu.

 • Co mají všichni s tím blogem?

  Blog, blog, blog - zní to jako zaklínadlo, ale může vám skutečně pomoci ve vašem podnikání? A jak? Odpověď jsme našli zase na blogu. Krásný článek na toto téma napsala Isla McKetta na The Moz Blog. Volně ho pro vás překládáme.

 • Lokální SEO, děláte jej?

  Mimo tradiční SEO postupy, kterým se specialisté věnují každý den, je tu oblast, která už tak tradiční není a už vůbec by se nedalo říci, že její síly všichni využívají.

 • Faktory ovlivňující ranky na Googlu

  Zajímají vás faktory, které ovlivňují hodnocení vašich webových stráněk a samozřejmě i konkrétní pozice ve vyhledávání Googlu?