DŮLEŽITÉ INFORMACE

sobota, 17 srpen 2013 10:51

CAPTCHA, zabiják konverzí na vašem webu

captchaJako antispamové řešení bývá nejčastěji využívána Captcha, což je poměrně účinné jako ochrana proti robotům, uživatelsky je ale považována za nepříjemné zlo. Hodně záleží na způsobu zobrazení bezpečnostního kódu, nejčastěji se využívá generování znaků.

Asi každý z nás už narazil na Captchu, kterou téměř nebylo možné rozluštit a tak jsme se museli otravovat s novým opisováním, nedej bože aby se vyčistil formulář a museli jsme údaje vyplňovat znovu. Přesně takováto událost může negativně ovlivnit konverzní poměr webu, dle průzkumu to může být až o 3,2% a to nemusí být zrovna málo.

Jako nejméně uživatelsky bolesitvé východisko se považuje využít jednoduchého matematického příkladu, například 4 + 3 = ?  . Je to daleko méně otravné a pokud se snažíte o co nejvíce přátelský web, mohla by to být cesta. Je samozřejmě na zvážení, jestli se nevyplatí čelit menšímu počtu spamu a neprodlužovat konverzní proces bezpečnostními prvky jako je Captcha.

Posledními trendy v používání Captchy je využívání obrázků, či bannerů. Odpověď do Captchy musíte najít na přiloženém obrázku, jedná se tedy o reklamní formát. Další formou ověření může být audio přehrání.

Zajímá vás toto téma? Chcete vědět se ubránit spamu bez nasazení Captchy? Přečtěte si tento článek.


Výroba webových prezentací a mikrostránek