DŮLEŽITÉ INFORMACE

středa, 06 květen 2015 09:05

Google změnil algoritmus vyhledávání pro mobilní telefony

Od 21. dubna 2015 se podstatně mění situace vyhledávání na Googlu. Weby, které nemají přizpůsobené stránky pro mobilní telefony budou znevýhodněny a to se odrazí na propadu pozic ve výsledku vyhledávání.

google

Google přišel s novým algoritmem, na jehož změnu upozornil už v únoru, aby si mohli všichni své weby přizpůsobit novým trendům.

V naší republice, ale i celosvětově přibývá nárůst uživatelů, kteří používají k surfování tablety a mobilní telefony. V loňském roce stoupl počet Českých uživatelů na 3 milióny.

Právě těmto uživatelům vychází vstříc Google.

Změny se podle odhadu společnosti Google dotknou více než 40 procent dotazů. Jiné se zobrazí na desktopu a jiné na mobilu. Weby, které jsou upravené pro chytré telefony, mají od třetího dubnového pondělí daleko větší šanci na vyšší pozice ve výsledcích hledání, nežli ty neoptimalizované.

Tyto úpravy budou mít velký dopad na malé a středně velké e-shopy, které mají nastavené aplikace pro nakupování s chytrých mobilních telefonů.

Co je podle Googlu špatně? Na co se zaměřit při úpravě stránek?

Vyvarujte se malému textu a velkým odstavcům.

Další vadou na kráse jsou odkazy, které jsou příliš blízko u sebe.

Svou roli sehrají formáty, respektive viewporty.

Velkým nedostatkem je dlouhé načítání stránek. Na vině může být složitá grafika anebo příliš velký obsah načítané stránky.