Naše služby

    Václav Kujal
Napsáno 27. červenec 2013 V kategorii Blog

SEO faktor: spokojenost návštěvníka webu

Vše nasvědčuje tomu, že staré techniky optimalizace webu budou stále méně efektivní a stále větší důraz bude kladen na kvalitní obsah. Kvalitním obsahem je potom myšleno to, co návštěvník hledá a co jej udrží na vaší stránce a přiměje k následné interakci.

Google sleduje spokojenost

Asi víte že algoritmus na Googlu sleduje více nežli 200 parametrů a že se stále více vylepšuje. To co je ale poměrně novinkou je sledování spokojenosti, respektive stav kdy po návštěvě stránek na základě výsledku hledání v organickém vyhledávání, Google monitoruje, zdali na stránce zůstanete nebo jestli se vracíte do SEPRu.

SERP (Search engine results page): výsledek hledání na váš dotaz

SERP

V praxi to potom může fungovat tak, že návštěvník po zadání hledacího dotazu v Google hledání a vyhodnocení dle snippetu, což je zkrácený výtažek z webové stránky, který se zobrazí ve výsledku vyhledávání, najde co hledá, nebo se rychle vrátí na výsledky hledání a bude hledat relevantnější výsledek na svůj dotaz. A to je přesně moment, který Google monitoruje. Je to další krok eliminovat weby, které se dostaly do popředí, ale obsahově nesplňují očekávání uživatel.

Je více nežli jisté, že se takový obsahově nerelevantní web na přední pozici dlouho neohřeje a že se bude na ono klíčové slovo či spojení propadat výsledky.

"Potěšte své návštěvníky poutavým obsahem"

Použitelnost webu hraje svou roli

Podobná situace může nastat i v případě že sice máte vysoce relevantní obsah, nicméně jeho zpracování a forma navigace nejsou pro návštěvníka srozumitelné. Návštěvník se o úspěchu a neúspěchu zaujmout vaší webovou stránkou rozhodne během několika sekund.

Nechcete-li aby vám návštěvníci neutíkali, neházejte jim klacky pod nohy.

Pokud bych to měl shrnout, pokuste se vcítit do role uživatele, pochopit jeho přání a přesně podle toho mu nabídnout prostředí, kdy nebude mít potřebu odejít, ať už s důvodu nerelevantního obsahu, nebo nesrozumitelné navigaci.

serp2

Související položky (podle značky)

O nás

Firmam.cz sdružuje několik nezávislých subjektů poskytujících služby v oblasti internetového marketingu.

Samotný základ poskytovaných služeb byl postaven na výkonové internetové reklamě, postupem času se nabízené služby rozšířily výrobu webových stránek včetně grafických návrhů a tvorby webového designu

Více...

Rychlý kontakt

Chcete nás kontaktovat? Využijte možností níže nebo kontaktní formulář.

  • Václav Kujal
  • Adresa: Legionářů 374, Příbram
  • Tel: +420 777 820 247
  • Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.