DŮLEŽITÉ INFORMACE

Chyba
 • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 45
   
Napsáno 25. duben 2013 V kategorii Blog

PR článek - co umí a proč ho nebrat na lehkou váhu?

prDěláte úžasnou věc, jste ve svém oboru nejlepší, vaše práce by si zasloužila být vidět. Leták je fajn, plakát bezva, reklama super, ale... Je čas zabrousit i do sfér PR.

To úžasné slovo Pí-áR - Public Relation. Jeho úkolem je v první řadě všem okolo dát vědět co děláte, že jste v tom dobří a že stojí za to nebrat vás na lehkou váhu. Jedním z nástrojů, jak to vykřičet do světa poměrně zábavnou a působivou formou, je PR článek. Zaklínadlo moderní komunikace.

PR článek dokáže mnohé. I zdánlivě vysoce odborné věci laik díky dobře napsanému článku snadno pochopí a vezme za své. A je-li článek opravdu chytlavý, získá čtenář neodbytný pocit, že to, o čem článek pojednává, určitě potřebuje, případně mu hned v paměti naskočí někdo, komu by taková informace mohla být více než užitečná. Jakmile se stane toto, podařilo se vám spolu s článkem do světa odeslat další penězi nezaplatitelnou reklamu: referenci. A ta se v dnešní době vyvažuje zlatem.

PR článek je přitom velká zábava i pro ty, kteří je píšou. Mohou se totiž celkem vyřádit. PR článek má zaujmout, musí přinést něco nových informací, nenásilně čtenářům vnutit službu či produkt a ještě být příjemně čitelný od první věty k té poslední. A ta závěrečná by měla být navíc úderná jak kladívko vrchního soudce.

Kapitolkou samou o sobě jsou PR články určené na internet. Ty mají totiž další velice zajímavý úděl: nasměrovat čtenáře přesně tam, kde má šanci si produkt či službu koupit, objednat nebo se o ní alespoň dozvědět podrobnosti. Při psaní takového článku má kreativec po ruce většinou machra na SEO optimalizaci, který mu poradí se slovy a slovními spojeními schopnými navíc článek vytlačit na pěkné přední pozice v internetových vyhledavačích. Jak se tohle povede, máte vyhráno.

PR článek je neuvěřitelně mocná zbraň s celkem jasnými pravidly. Dokáže skvělé věci, je-li svěřen do rukou odborníkům. Zkuste zapřemýšlet, zda si vaše společnost opravdu stojí tak, jak by mohla.

 

Související položky (podle značky)

 • Jalapeňo, úprava vyhledávání proti webovému spamu

  12. května zveřejnil server Lupa.cz, že Seznam.cz nasadil Jalapeňo, úpravu vyhledávání proti webovému spamu.

 • Co mají všichni s tím blogem?

  Blog, blog, blog - zní to jako zaklínadlo, ale může vám skutečně pomoci ve vašem podnikání? A jak? Odpověď jsme našli zase na blogu. Krásný článek na toto téma napsala Isla McKetta na The Moz Blog. Volně ho pro vás překládáme.

 • Lokální SEO, děláte jej?

  Mimo tradiční SEO postupy, kterým se specialisté věnují každý den, je tu oblast, která už tak tradiční není a už vůbec by se nedalo říci, že její síly všichni využívají.

 • Faktory ovlivňující ranky na Googlu

  Zajímají vás faktory, které ovlivňují hodnocení vašich webových stráněk a samozřejmě i konkrétní pozice ve vyhledávání Googlu?